Sklady

Sklady
TopVent-TH_2019_cut_4c
TopVent® TH | TC

Jednotky produktové řady TopVent® jsou cirkulační a přívodní jednotky určené pro vytápění a chlazení vysokých hal pomocí cirkulačního nebo směšovaného vzduchu. 

Průtok vzduchu: až 9000 m3/h
Topný výkon: až 141 kW
Chladící výkon: až 87 kW
Výška instalace: 5 až 25 m» Zjistit více

TopVent-CH_2022-05_cut
TopVent® CH | CC

TopVent® nástřešní cirkulační a přívodní jednotky pro vytápění a chlazení vysokých prostor čerstvým, cirkulačním nebo směšovaným vzduchem.

Topný výkon: až 84,8 kW
Chladící výkon: až 88,4 kW
Sezónní koeficienty výkonu SCOP: až 4» Zjistit více

topvent-tp-6_belaria-vrf-40_2023.jpg
TopVent® TP

Jednotky produktové řady TopVent® jsou cirkulační a přívodní jednotky určené pro vytápění a chlazení vysokých hal pomocí cirkulačního nebo směšovaného vzduchu.

Průtok vzduchu: až 9000 m3/h
Topný výkon: až 67 kW
Chladící výkon: až 67 kW » Zjistit více

topvent-cp-9_belaria-vrf-67_2023_schnitt.jpg
TopVent® CP

TopVent® nástřešní cirkulační a přívodní jednotky pro vytápění a chlazení vysokých prostor čerstvým, cirkulačním nebo směšovaným vzduchem. Budoucnost vnitřních vzduchotechnických systémů: finančně výhodné, flexibilní, šetrné k životnímu prostředí.

Průtok vzduchu: až 9000 m3/h
Topný výkon: až 67 kW
Chladící výkon: až 67 kW » Zjistit více

topvent-tv_tw-1.png
TopVent® TW

Jednotky produktové řady TopVent® jsou cirkulační a přívodní jednotky určené pro vytápění a chlazení vysokých hal pomocí cirkulačního nebo směšovaného vzduchu.

Průtok vzduchu: až 4400 m3/h
Topný výkon: až 29 kW » Zjistit více

belaria-fit-53-85_2022_kombi_schatten_web.jpeg
Belaria® fit

Nová generace tepelného čerpadla vzduch/voda s modulací výkonu pro vytápění a chlazení ve dvou výkonových velikostech pro venkovní instalaci. Vhodné zejména pro středně velké obytné, obchodní, průmyslové nebo administrativní budovy v novostavbách nebo při rekonstrukcích.

Výkonový rozsah: 125 až 3100 kW 
Účinnost: až 109,2 % 
Snížení emisí CO2: až o 90 tun/rok » Zjistit více

ultragas2-230_doppelkessel_2020_schnitt.jpg
UltraGas® 2

Kondenzační kotel s patentovaným výměníkem TurboFer® nabízí bezkonkurenční výkon.

Výkonový rozsah: 125 až 3100 kW 
Účinnost: až 109,2 % 
Snížení emisí CO2: až o 90 tun/rok» Zjistit více

UltraSol2_instalace na volné ploše
UltraSol 2

Solární kolektory UltraSol 2 vyrobí dostatek energie pro vytopení průmyslových areálů.

Solar Keymark certifikát: ano
Účinnost η0: 85,1%
Celková plocha: 2,53 m2» Zjistit více

combival_5282_hg_348.jpg
MultiVal

Ohřívač pro multivalentní ohřev.

Objem: 300 až 2000 l
Tloušťka izolace: až 120 mm:
Kolektorová plocha: až 36 m2
 
» Zjistit více

Nejlepší systémové řešení pro větrání, vytápění nebo chlazení logistických hal a skladů musí splňovat několik základních požadavků – flexibilita, efektivnost, nízké provozní náklady a zajištění trvale optimálních skladovacích podmínek. Toho může být snadno dosaženo pomocí systémového řešení Hoval složeného z decentrálních vzduchotechnických jednotek RoofVent® a TopVent®, doplněných o zdroj energie jako je vysoce účinný kondenzační kotel  UltraGas® 2 a/nebo tepelné čerpadlo vzduch-voda Belaria® fit.

Více úložného prostoru a vynikající skladovací podmínky

grafik_durchfuehrung-von-regelgaengen-1.jpg

Jednotky TopVent® jsou určeny pro montáž pod nebo do střešní konstrukce haly, což umožňuje efektivní využití celého vnitřního prostoru bez jeho výrazného omezení. Integrovaná vířivá vyústka Air-Injector® zajišťuje perfektní distribuci vzduchu uvnitř prostoru bez ohledu na to, zda jsou jednotky instalovány ve výšce 5 m nebo 25 m.

Zboží je tak skladováno za stále stejných podmínek bez ohledu na to, ve kterém regálu se zrovna nachází.

Nízké náklady na vytápění a konkurenceschopné ceny zboží a služeb

at_wien_del-fabro-kolarik-dfk_2019_177_auswahl.jpg

Jednotky TopVent® byly navrženy s cílem minimalizovat energetické ztráty a snížit náklady na vytápění a chlazení. To je zvláště důležité v logistice, kde vytápění hraje klíčovou roli.

Snížení nákladů je výsledkem:

 • Dosažení minimální stratifikace vzduchu po výšce haly díky patentované vířivé vyústce Air-Injector® a využitím efektivního zdroje energie, jako jsou tepelná čerpadla Belaria® fit nebo kondenzační plynové kotle UltraGas® 2.

Tři klíčové vlastnosti zařízení Air-Injector®

Distribuce: Patentovaná technologie Air-Injector® umožňuje pokrýt velké prostory bez ohledu na výšku haly, což umožňuje snížit potřebný průtok vzduchu o přibližně 25 %. To šetří nejen investiční náklady, ale také provozní náklady na energie.

Stratifikace: Ve velkých a vysokých prostorech dochází k výrazným rozdílům teplot mezi pobytovou zónou a oblastí pod stropem z důvodu přirozeného pohybu teplého vzduchu vzhůru. Vířívá vyústka systematicky rozbíjí polštář teplého vzduchu pod stropem, čímž omezuje ztrátu cenného tepla skrz střešní konstrukci. Místo toho je teplý vzduch distribuován zpět dolů. Dosahuje se tak mimořádně nízké úrovně teplotní stratifikace, pouhých 1 °C na každých 10 metrů výšky haly.

Rychlost: Díky trvale nízké rychlosti proudění vzduchu v pobytové zóně splňuje Air-Injector® kromě úspory energie také nejvyšší požadavky na tepelnou pohodu. Řídicí algoritmus neustále porovnává parametry a upravuje úhel lopatek Air-Injectoru® tak, aby byla zaručena maximální rychlost vzduchu 0,2 m/s v pobytové zóně, a to i za měnících se podmínek.

Flexibilní řešení, které roste s vaší firmou

logistic-hall-looking-for-the-future-adobestock_447641729.jpg

Flexibilita je při plánování průmyslových budov klíčová. Na jedné straně musí být prostor koncipován tak, aby bylo podle provozních potřeb možné skladové prostory rychle rozšiřovat, či zmenšovat. Na straně druhé musí být zvolený systém vytápění a chlazení schopen snadno se přizpůsobit měnícím se podmínkám v hale, zároveň ale musí poskytovat stejný komfort i v nově vzniklých prostorech.

Skladové prostory často mění svůj účel nebo vyžadují odlišné podmínky skladování určitého typu zboží, zejména potravin a léčiv. Systémy HVAC musí být i v tomto ohledu flexibilní a musí rychle zajistit nejoptimálnější skladovací podmínky. To umožňují vzduchotechnické jednotky TopVent®, protože mohou být provozovány samostatně pro určitou zónu prostoru nebo společně pro celý skladovací prostor.

Systémová řešení s různými zdroji energie

Varianta plynového kotle / tepelného čerpadla

Systémové řešení s centrálním zdrojem energie se skládá ze vzduchotechnických jednotek TopVent® TC/TH/CC/CH připojených systémem topného / chladícího potrubí ke společnému kondenzačnímu plynovému kotli UltraGas® 2 nebo tepelnému čerpadlu Belaria® fit. Je také možné použít hybridní systém, kdy kotel a tepelné čerpadlo pracují synchronizovaně díky společnému řídicímu systému TopTronic® E. 

Pro rekonstruované objekty nebo nové sklady, kde je nutná úspora vnitřní dispozice, je možné osadit externí kotelnu kontejnerového typu CabinSlim®, kterou lze umístit vedle budovy nebo na střechu. 

Hlavními výhodami centralizovaného řešení jsou:

 • flexibilita při výběru zdroje energie a snadná výměna nebo modernizace v budoucnu;
 • zvýšení výkonu obou zdrojů při volbě hybridního systému.

Provozní režim:

 • Vytápění
 • Chlazení
 • Recirkulace

Varianta integrovaného tepelného čerpadla

Systémové řešení se skládá ze zcela nezávislých vzduchotechnických jednotek TopVent®, z nichž každá je připojena k vysoce účinnému tepelnému čerpadlu umístěnému přímo na střeše. Potrubí z každé jednotky je vedeno skrze střešní konstrukci, nedochází tak ke kolizi s jeřábovými dráhami nebo regálovými systémy.

Tato kombinace vzduchotechnické jednotky a decentrálního tepelného čerpadla umožňuje jednoduché přidání dalších jednotek v případě požadavků na rozšíření systému, a to bez nutnosti větších stavebních úprav.

Přestože se jedná o samostatné systémy, lze vzduchotechnické jednotky TopVent® snadno seskupit podle zón a díky společnému řídicímu systému TopTronic®C lze v sousedních zónách udržovat různé teploty a provozní režimy. 

Hlavními výhodami decentralizovaného řešení jsou:

 • Vzduchotechnické jednotky pracují nezávisle (ale se společným řídicím systémem).
 • Úspora místa v podstřešní části (jednotky nejsou napojeny na centrální rozvod topné / chladící vody).
 • Úspora místa v technické místnosti.

Provozní režim:

 • Vytápění
 • Chlazení
 • Recirkulace

Specifikace

Průtok vzduchu      6 000 m3/h 9 000 m3/h
Tepelný výkon do 76 kW do 144 kW
Chladicí výkon do 44 kW do 87 kW
Výška instalace  5 - 25 m 5 - 25 m

Specifikace

Průtok vzduchu    6 000 m3/h 9 000 m3/h
Tepelný výkon do 33.5 / 40 kW do 33.5 / 67 kW
Chladicí výkon do 33.5 / 40 kW do 33.5 / 67 kW
Výška instalace  5 - 25 m 5 - 25 m

Projekt, který ušetří peníze

decentralization-system-by-hoval-1.png

Plánování je s podporou odborníků společnosti Hoval snadné. Obraťte se na ně a získejte řešení na míru svým potřebám. Pomohou vám s projektováním, poskytnou schémata instalací a pomohou s výpočty pomocí speciálně vyvinutého softwaru HK-Select.

Vy nejlépe znáte svůj podnik a své potřeby, my zase známe to nejvhodnější řešení HVAC pro skladování za nejlepších teplotních podmínek a cen přesně pro vás.

Záruka Hoval

spitz_hallenklima_7_-c--hoval-1.jpg

Společnost Hoval je výrobcem vysoce kvalitních systémů vytápění, chlazení a větrání a nabízí nekompromisní kvalitu každého svého výrobku. Úspora energie a ochrana životního prostředí jsou našimi prioritami při vývoji nových technologií.

Společnost Hoval poskytuje záruční a pozáruční servis prostřednictvím vlastního servisního týmu i zavedené sítě partnerů po celé České republice.

Reference

O naší dosavadní práci vypovídají referenční zakázky, které jsme v rámci České republiky, nebo jinde, realizovali. Prohlédněte si ty nejzajímavější z nich.

Technická dokumentace

toptronic.jpg Získejte neomezený přístup k informacím během několika vteřin. CAD soubory, hydraulická schémata, instalační manuály a další materiály, které vám usnadní práci.

Případové studie

blog.jpg

Přečtěte si, jaké jsou důvody pro využití systémového řešení pro vytápění a chlazení halových prostor.


1/15
 
« Zpět

test