Výrobní hala ABB, Bulharsko

Výrobní hala společnosti ABB leží v průmyslové zóně Rakovsky, poblíž města Plovdiv v Bulharsku. Vyrábí zde rozvaděče nízkého a středního napětí. Výrobní závod zaměstnává kolem 800 lidí. V roce 2013 vyhrála tato stavba bulharské ocenění „Stavba roku 2013“ a to především díky svému vysokému architektonickému standardu, energetické účinnosti a integrovaným prvkům pasivní výstavby.

Společnost ABB získala v Bulharsku řadu ocenění. Firma s oceněním „Investor roku 2013“ patří mezi důležité investory, kteří se dlouhodobě zaměřují na výstavbu v průmyslovém odvětví. Významně tak podporují energetický průmysl a přispívají ke zvyšování zaměstnanosti a celkovému hospodářskému růstu země.

Komplexní řešení Hoval zajišťuje maximální komfort

Součástí výstavby výrobní haly společnosti ABB o rozloze cca 20 000m2 byla dodávka technologických zařízení Hoval. Konkrétně 3 vzduchotechnických jednotek RoofVent, 59 vzduchotechnických jednotek TopVent a 2 kondenzačních plynových kotlů UltraGas. Toto komplexní řešení Hoval s přehledem zajišťuje maximální komfort všech pracovníků výrobní haly, umožňuje zcela nové rozložení výroby a je zárukou nadstandartní účinnosti.

Optimální vnitřní klima zabezpečuje systém vzduchotechniky. Tři střešní jednotky RoofVent LK-9 zajišťují dostatečný přívod čerstvého vzduchu do haly a odvod odpadního vzduchu, zatímco devětatřicet stropních jednotek TopVent DKV-9 a dvacet jednotek TopVent CUR-5 se využívá pro potřeby vytápění a chlazení, přesně podle potřeby proměnlivých provozních podmínek. Celý systém je ovládán a regulován pomocí inteligentní kontrolního systému DigiNet 5. Tento základní kontrolní systém je napojený na externí počítač pomocí softwaru DigiCom, který umožňuje jednoduše sledovat pomocí vizualizace systému veškerá instalovaná zařízení v hale a spolehlivě dodržovat specifické parametry pro jednotlivé výrobní zóny.

O zajištění dostatečného množství tepla potřebného pro precizní provoz vzduchotechnických jednotek Hoval se stará dvojice kondenzačních plynových kotlů UltraGas 1400D. Kancelářské budovy jsou vytápěny plynovým kotlem Hoval UltraGas 350kW. Pro přípravu teplé užitkové primárně určené pro potřeby v kancelářských budovách je nainstalován ohřívač vody ModulPlus F41, který celou sestavu maximálně doplňuje a zajišťuje její dostatečný výkon.

Vzhledem k úspěšnému provozu, vysoké účinnosti a efektivitě komplexního řešení Hoval se společnost ABB rozhodla pro další instalaci této vyspělé technologie a to v rámci výstavby nové výrobní haly určené pro výrobu rozvaděčů vysokého napětí v městě Sevlievo. Tato navazující spolupráce svědčí o nadstandartní kvalitě produktů Hoval a je zárukou spolehlivosti této lichtenštejnské značky.

Prohlédněte si naše další reference
Zeptejte se odborníka Hoval na nejlepší řešení vaší investice