Vatikán

Apoštolský palác, Vatikán

Stavitelé Baziliky sv. Petra a dalších vatikánských staveb a monumentů v centru Říma byli muži velkých činů a nadčasových vizí. V současné době může být zajímavá také otázka – jakým způsobem je vlastně oficiální sídlo Papeže, Apoštolský palác, vytápěno? Ti, kteří se domnívají, že tak monumentální stavba potřebuje vlastní samostatnou teplárnu, se mýlí.

Před modernizací systému vytápění upřesnili specialisté Hoval ve spolupráci s vatikánskými techniky potřebný výkon, který dostatečně pokryje požadavky na temperování Apoštolského paláce a na základě této analýzy doporučili nahradit tři stávající kotle s celkovým výkonem 3 x 5,5 MW praktičtější technologií s příznivější možností regulace. Jako nahrazující řešení, které dostatečně pokryje potřeby papežského sídla, byla zvolena kaskáda tří vysoce výkonných průmyslových kotlů Hoval THD 3RR o výkonu každého z nich 3MW, tedy s celkovým výkonem 9MW. Nově dodané průmyslové kotle byly navrženy s ohledem na charakteristiku a konstrukci celé budovy přesně tzv. na míru. Instalované řešení využívá pouze takové množství energie, které je v daný moment potřebné a pomáhá zajistit optimální provozní podmínky systému s ohledem na spotřebu tepla.

Hoval je jistota, která pomáhá šetřit peníze a životní prostředí.

Podrobná analýza, prováděná na základě dlouholetého sběru dat o spotřebě energie v papežském sídle, prokázala o 45% nižší spotřebu energie kotlů Hoval v porovnání s předchozím řešením. Takto úsporné řešení pomáhá nejen šetřit provozní náklady Jeho Svatosti, ale také snižuje zátěž životního prostředí.

Firma Hoval vždy udržovala blízký vztah s náboženskými institucemi v Itálii. Už od roku 1920 se podílela na obnově tepelného hospodářství napříč tamním regionem, od kostela v Assisi, až po katedrálu v Miláně. Generální ředitel italského Hovalu David Herzog přitakává: „Vždy jsem zůstal věrný naší filozofii, která vyzdvihuje odpovědnost vůči životnímu prostředí a energii. Beru to jako své poslání. Naše zkušenosti nám umožňují spravovat i ty nejnáročnější energetické stavby, díky čemuž se můžeme pyšnit těmi nejlepšími referencemi!“ Po mnoho let tak Hoval slouží jako věrný apoštol hlavního sídla papežů a společně s církví přidává vlastní přikázání – Chraň životní prostředí.

Prohlédněte si naše další reference
Zeptejte se odborníka Hoval na nejlepší řešení vaší investice