Hilti, Maďarsko

Vše z jednoho zdroje – kompletní řešení Hoval

Je to jednoduchý vzorec, zákazníci orientovaní na řešení potřebují dodavatele orientované na totéž.

Ukázkovým příkladem je maďarský projekt ve městě Kecskemét, kde firma Hilti vyrábí speciální a dlouhé vrtáky, pilové kotouče nebo diamantové vrtací korunky.

Když se společnost Hilti rozhodla rozšířit své výrobní prostory, obrátila se na firmu Hoval, která je známá svou orientací na dodání kompletních řešení. V tomto konkrétním případě se jednalo o systémové řešení pro vytápění a chlazení výrobního závodu zahrnujícího ventilační a topné systémy a solární kolektory pro ohřev vody. Nyní, tento kompletní systém Hoval, šetří firmě Hilti energii, čas a peníze.

Stejně jako Hoval, i společnost Hilti má své kořeny v Lichtenštejnsku. To ale není jediná věc, kterou mají tyto firmy společnou. Sdílejí podobnou firemní filozofii, zaměstnávají tým lidí nadšených do technologií, zaměřují se na potřeby zákazníka, jsou klíčovými hráči na trzích týkajících se jejich produktů a obě společnosti nabízejí systémy, které předčí očekávání zákazníků.

Reálné místo, které žije sdílenými hodnotami obou firem, je město Kecskemét. Když v roce 1989 padlo rozhodnutí o rozšíření maďarského výrobního závodu Hilti, záměr byl naprosto jasný – šetřit co nejvíce energie a teplo z výrobního procesu používat k vytápění. Což při rozhodování o výběru dodavatele znamenalo jediné - najít takového výrobce technologie, který dodá kotel s takovou regulací, která umožní operativní provoz. Stejně jako v případě vytápění, investor se rozhodl přiblížit se o kousek dál udržitelnosti a také ohřev vody zajistit pomocí přírodní solární energie. Takové řešení by umožnilo potřebu generování tepla snížit na úplné minimum.

Na základě výpočtů projektantů, a ve spolupráci s místním obchodním partnerem, firmou Thermotrade, se možnost snížení potřebného výkonu z původních 1700kW na 900kW ukázala díky zamýšlené technologii Hoval jako naprosto dostačující, a to jak v případě pokrytí potřeby tepla u stávajících prostor, tak i v případě rozšíření halových prostor z 2500m2 na 5200m2. Které technologii Hoval vděčí výrobní závod Hilti za takový výsledek?  Dvojici kotlů UltraGas 900D, která díky kondenzaci dosahuje účinnosti 110% a pomocí zabudovaného výměníku AluFer®  zajišťuje až pětkrát vyšší efektivitu přeměny energie.

Solární ohřev vody díky technologii Hoval

Střecha výrobního závodu Hilti Kecskemét byla pokryta 30 solárními kolektory o celkové rozloze 75m2, sloužících primárně pro ohřev vody v celém výrobním areálu. Solární energie je uložena v akumulačních nádržích, které dodávají potřebné množství vody dle aktuální potřeby. To umožňuje plynulé zajištění poptávky po teplé vodě.

Vzduchotechnika zajišťující úspory

Rozšíření areálu výrobního závodu v Kecskemét bylo provedeno na dvě etapy. První fáze zahrnovala výstavbu budovy pro testování výrobků o rozloze 600m2, následovala výstavba výrobní haly o rozloze 3000m2 a dostavba prostor pro administrativní pracovníky o velikosti 1600m2. Sedm vzduchotechnických jednotek Hoval RoofVent® LKW-9 bylo naistalováno v nové výrobní hale, aby bylo primárně zajištěno větrání, vytápění a chlazení. Starší 4 vzduchotechnické jednotky Hoval RoofVent, které v již stojící hale fungovaly od roku 1990, byly poupraveny na jednotky novějšího typu LKW, což umožnilo jejich další použití. Tyto vzduchotechnické jednotky odbourávají teplotní vrstvení, čímž minimalizují tepelné ztráty přes střechu budovy. Nehledě na to, že každá z jednotek může být řízena zcela samostatně. Výsledkem tohoto decentralizovaného ventilačního řešení Hoval je tak fungující systém, který se bez jakýchkoliv vzduchotechnických kanálů pyšní svým úsporným provozem. Ba co víc, údržbu tohoto systému lze na jednotkách provádět za běžného provozu.

Vzhledem ke zmíněným výhodám bylo komplexní řešení Hoval zvoleno jako jediné řešení, které nejenže naplní, ale dokonce překoná očekávání investora, šetří energii a provozní náklady. Zaměstnanci Hilti jsou touto instalací také nadšení: „pracujeme ve zdravém prostředí“ uvádějí, a není pochyb o tom, že příjemné pracovní podmínky pro ně znamenají mnohem více než pro samotného investora.  

Prohlédněte si naše další reference
Zeptejte se odborníka Hoval na nejlepší řešení vaší investice