Continental

V roce 2013 otevřela skupina Continental Group novou továrnu ve městě Ghimbav, 4 km Brašova, v Rumunsku. Firma Hoval byla od samého počátku důležitou součástí této investice a to se svým nákladově efektivním a spolehlivým řešením pro vytápění.

Společnost Continental Group je významným rumunským investorem, koncem roku 2013 přesáhly investice této společnosti 830 mil € a pokrývaly různorodé aktivity. Všech 5 divizí skupiny Continental má v Rumunsku své zastoupení, zahrnuje 7 výrobních jednotek a 3 výzkumná a vývojová centra ve městech Temešvár, Sibiu, Carei, Nádab, Brašov a další.
Continental je partnerem společného podniku ve Slatině a vlastní distribuční centrum pneumatik pro východní Evropu řízené z Săcălaz. Společnost Continental měla v roce 2013 více než 13 000 zaměstnanců, umístěných ve 190 pobočkách a 35 zemích.

Výrobní hala Brašov
Pro vytápění výrobní haly v Brašově, která se rozkládá na ploše cca 22 000 m2, zvolili specialisté Hoval řešení ve formě 3 vysoce účinných kotlů CompactGas(1000) s výtěžností 96%. Právě tento typ zařízení zajišťuje nízké náklady na vytápění celého závodu, spolehlivost a vysokou flexibilitu. 

Jaké byly hlavní důvody použití kotle Hoval CompactGas (1000), které přesvědčily Continental zvolit toto řešení?

Ekologický aspekt:
I přesto, že je kotel CompactGas klasifikován jako nízkoteplotní kotel, díky jeho inteligentnímu designu a tepelnému výměníku aluFer® jsou jeho hodnoty emisí CO2 a NOx srovnatelné s výsledky kondenzačních kotlů.

Ekonomický aspekt:
Nižší počáteční investice v porovnání s kondenzačními kotli byla rozhodující. Současně vysoká účinnost provozu ve srovnání s ostatními nízkoteplotními kotli a to díky použití patentovaného tepelného výměníku aluFer®.

Další aspekty:
Tepelný výměník aluFer® umožňuje až 5 krát vyšší přenos tepla, což činí tento kotel kompaktnějším ve srovnání s jinými nízkoteplotními kotli.

Prohlédněte si naše další reference
Zeptejte se odborníka Hoval na nejlepší řešení vaší investice