Jak vyřešit vytápění výrobní a skladové haly bez plynové přípojky a současně zajistit i možnost chlazení?
Jak vyřešit vytápění výrobní a skladové haly bez plynové přípojky a současně zajistit i možnost chlazení?
Decentrální řešení Hoval přináší efektivitu i úspory.
- Výrobní hala
- Nové budovy
- Systém vnitřního klimatu
Výstavba nové haly pro společnost
HANSA-FLEX v Jihlavě přinesla od začátku zásadní otázku: jak zajistit optimální vnitřní klima v různých typech prostor, když objekt nemá plynovou přípojku?
Odpovědí se stalo decentrální řešení Hoval s tepelnými čerpadly, které zajistilo efektivitu, flexibilitu i úspory.
Doporučili jsme investorovi právě toto řešení, protože v sobě spojuje jednoduchost, variabilitu a maximální efektivitu.
Flexibilní vnitřní klima výrobních a skladovacích prostor bez plynových rozvodů?
Nová výrobní a skladová hala měla velmi odlišné nároky na vnitřní klima – od skladových prostor až po výrobní část. Proto bylo ideálním řešením využití decentrálních jednotek Hoval, které dokážou fungovat samostatně a zároveň efektivně reagovat na různé požadavky.
Technologie, která zvládne všechno – topení, chlazení i větrání
V hale není potřeba žádný centrální zdroj ani složité rozvody. Každá jednotka Hoval kombinuje vytápění, chlazení i větrání v jednom zařízení.
Díky regulaci TopTronic C je navíc celá budova rozdělena do čtyř zón, takže lze jednotlivé části ovládat samostatně a přizpůsobit je aktuálním potřebám.
- 3× větrací jednotka RoofVent RP-6-J (5 500 m³/h, 33 kW),
- 1× cirkulační jednotka TopVent TP-6-J (6 000 m³/h, 33 kW),
- 1× směšovací jednotka TopVent MP-6-J (6 000 m³/h, 33 kW).
Jak jsme překonali výzvu s protipožární příčkou
Samotná instalace proběhla hladce. Výzvou se stala až změna projektu během stavby – nutnost postavit protipožární příčku, která rozdělila část haly na nevětraný prostor.
Po dohodě s projektantem a investorem bylo řešení jasné: doplnit cirkulační jednotku TopVent, která zajistila dostatek čerstvého vzduchu i v této části objektu.
Úspory a komfort v dlouhodobém horizontu
Hala je dnes v plném provozu a zařízení funguje bezchybně. Investor oceňuje především:
- nízké provozní náklady
-díky tepelným čerpadlům a aktivní destratifikaci,
- komfortní klima v každém prostoru,
- možnost zónového řízení,
- nízké servisní náklady,
- celé řešení stojí na pouhých pěti jednotkách.
Jedno řešení, více výhod oproti konkurenci
Decentrální systém Hoval přináší oproti klasickým řešením jasné benefity:
- bez nutnosti složitých rozvodů vzduchu,
- topení, chlazení a větrání v jednom zařízení,
- aktivní destratifikace bez dalších investic,
- snadná montáž a flexibilita do budoucna,
- vlastní regulace bez nutnosti nadřazené MaR.